30 Yıılık
Tecrübe

hakkımda

Zuhal Gürçimen Kimdir ?

1993 yılında Eczacıbaşı – Beiersdorf’da kariyer yolculuğum başlamış oldu. Öncesinde, farklı şirketlerde muhasebe finans ve bilgi sistemleri departmanlarında edindiğim deneyimlerle, gencecik bir beyaz yakalı olarak, büyük aileye katılmış oldum. Nivea’da Mali İşlerdeki tempolu yaşam, projeler, eğitimler takım çalışmaları derken, 1998 yılında ilk önemli Kademe Yöneticiliğimle birlikte, yaşamı sorguladığım bir dönem de başladı.

Sorgulamalar beni aynı zamanda kuruluş dışında yöneldiğim, hem bireysel hem de akademik gelişim çalışmalarına yönlendirdi. İki yıl boyunca devam edecek olan eğit iş yaşamıyla birlikte yürüttüğüm, İngilizce İşletme İktisadındaki eğitimim de bu yıllara denk gelir.

ÇALIŞMALARIM

2000’lerin ortasına doğru şirket içinde yabancı ortakların yönettiği büyük kaynaklı ve önemli bir ERP/IT projesinde, kilit rollerde çalışmak ben de dahil hepimiz için önemli bir deneyim oldu. Projede geri sayımları tamamladığımız günlerde, ben artık yeni bir sayaç başlatmak istiyordum.

2004 yılında bir seçim yapma noktasına geldim. Kariyerimdeki yeni yol ayrımı, aynı şirketin İnsan Kaynakları Departmanı kurulurken bu sorumluluğun bana teklif edilmesiyle gerçekleşti. Bir süredir iş dışında aldığım eğitimlerle ve ilgi alanlarımla (aslında) hedefim haline gelen bu pozisyonun içeriden teklif edilmesi hiç düşünmeden karar vermeme sebep olmuştu. Artık aynı şirketin İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak yeni bir kariyer yolculuğuna başlamıştım.

İnsan Kaynaklarının bütün yetkinliklerimi, ilgi alanlarımı kullanabileceğim bir çalışma alanı olacağına inancım çok yüksekti. Kağıt üstünde bir kaç cümleyle ifade ettiğim bu yolculuk sırasında edindiğim dostlar ve iş bilgisinin yanı sıra, cebimde ne çok hikayenin biriktiğini kurumsal hayatın dışına çıktığım 2011 yılından sonra daha da iyi anlamış oldum.

Elbette çok sevdiğim işimden ve ailem gibi gördüğüm yapıdan ayrılma kararını vermek, şu birkaç cümleyle yazdığım kadar kolay ve çabuk olmadı. Değişik kademelerde görev yapan çalışma arkadaşlarımın hayatına birebir dokunmak, bireysel kariyer çalışmalarına destek olmak, etkin eğitimler düzenlemek ve organizasyonlar yapmak işimin beni her zaman en çok tatmin eden bölümleri oldu.

Hakkımda